Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Wolny wraca do składu!

Wolny wraca do składu!

0

Już od najbliższego weekendu najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w niemieckim Willingen. Do składu wraca Jakub Wolny.

To zaskakująca informacja tym bardziej, że mistrz świata juniorów z 2014 roku był ostatnio w słabszej formie od powoływanych na zmagania Pucharu Kontynentalnego – Macieja Kota i Stefana Huli. Wolny nie pojechał jednak na ostatnie zawody CoC, a dostał kolejną szansę na spokojny trening. Być może jego forma poszła w górę, czego owocem jest nominacja na zawody PŚ w Willingen.

W niemieckiej miejscowości, nazywanej przez niektórych niemieckim Zakopanem, czeka nas dodatkowo walka w mini cyklu Willingen Five, do którego zostaną włączone wyniki z serii kwalifikacyjnej oraz dwóch konkursów indywidualnych, do których mają obowiązywać tylko jedne kwalifikacje.

Plany organizatorów może popsuć jednak pogoda. O ile ostatnio w Willingen spadł śnieg, tam w dniach zawodów możemy spodziewać się deszczu i wiatru. Piątkowe kwalifikacje raczej się odbędą, lecz nie wiadomo co z seriami konkursowymi.

Oprócz Wolnego, w Willingen wystąpi skład, który pojawił się w japońskim Sapporo. Tym samym trener Doleżal zdecydował, że na Muehlenkopfschanze wystąpi Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła z kadry A oraz Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała z kadry B.

Komentarze