W&S Open: Kapitalny mecz i finał Matkowskiego!

22 sie 2015, 22:35

Kapitalny mecz w parze z Nenadem Zimonjiciem rozegrał Marcin Matkowski w półfinale prestiżowego turnieju ATP na kortach w Cincinnati! Polsko-serbski duet pokonał faworyzowanych, Ivana Dodiga i Marcelo Melo 6:4 6:4!

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla naszej pary, która po triumfie w pierwszym gemie szybko przełamała rywali i wyszła na prowadzenie 3:0! Taki stan rzeczy utrzymywał się do do stanu 5:3 dla Matkowskiego i Zimonjicia. Niestety w tym momencie nadeszła mała zadyszka, którą wykorzystali Dodig i Melo przełamując nasz debel. Na szczęście podrażniony Polak i Serb odpowiedzieli po chwili tym samym wygrywając seta 6:4!

Druga odsłona to niemalże kopia pierwszej, z tym, że przełamanie na naszą korzyść nastąpiło przy stanie 2:1. Po chwili polsko-serbski duet wyszedł na prowadzenie 4:1 i triumf wydawał się pewny. Niestety nie obyło się bez dramaturgii i to dosłownie takiej samej jak w pierwszej partii. Przy stanie 5:3 Matkowski i Zimonjić mieli własny serwis na wygranie całego pojedynku, który przegrali. Na szczęście powtórzył się scenariusz z pierwszego seta i po chwili nasza para odgryzła się tym samym wygrywając drugą odsłonę 6:4 i całe spotkanie 2:0!

W finale Matkowski i Zimonjić zmierzą się z Danielem Nestorem i Édouardem Rogerem-Vasselinem, którzy w 1/2 finału ograli parę Feliciano Lopez i Max Mirnyj.

Western&Southern Open, Cincinnati, ATP Masters 1000 (pula nagród: 3,826,655 $), mecz 1/2 finału gry podwójnej mężczyzn:

(6) Marcin Matkowski/Nenad Zimonijc, Serbia- (2) Ivan Dodig, Chorwacja/ Marcelo Melo, Brazylia 6:4, 6:4