WSiO: Ariesen po raz drugi!

1 lip 2015, 20:42

Johim Ariesen z Metec – TKH wygrał drugi etap Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Drugie miejsce zajął Paweł Franczak (ActiveJet Team), a trzecie Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice). Kolarze rywalizowali na trasie ze Strzyżowa do Krosna.

Był to już drugi etap tego wyścigu w dniu dzisiejszym. Przed południem walka o zwycięstwo toczyła się na odcinku ze startem i metą w Lublinie. Wieczorem kolarze mieli do pokonania 87,8 km po drogach Podkarpacia. Organizatorzy przygotowali premię specjalną, lotny finisz i dwie premie górskie.

Peleton jechał razem aż do pierwszego podjazdu pod premię górską, która znajdowała się na 55 km w Zmiennicy. Wówczas wielu zawodników starało się odjechać, jednak peleton “kasował” te akcje. O czołowych miejscach decydował, więc sprint z wyselekcjonowanego, około 40-osobowego peletonu.

Po raz drugi najszybszy okazał się Holender Johim Ariesen, kolejne miejsca na podium zajęli Paweł Franczak i Jakub Kaczmerek.