Wstydliwa porażka Ostapenko. Przegrała z rywalką z 596. miejsca w rankingu WTA

10 paź 2023, 17:19

Jelena Ostapenko, która jeszcze kilka tygodni temu po świetnym spotkaniu eliminowała Igę Świątek w czwartej rundzie US Open, zanotowała wstydliwą porażkę. Łotyszką przegrała w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Seulu z Dayeon Beck, która zajmuje 596. miejsce w rankingu WTA.

Ostapenko zmorą Igi Świątek

Jelena Ostapenko (13. WTA) jest jedną z niewielu tenisistek na świecie, które mają korzystny bilans w starciach z Igą Świątek. Łotyszka wyrosła nawet na prawdziwą zmorę Polki, bowiem wygrała wszystkie cztery bezpośrednie starcia. Po raz ostatni pokonała ją na początku września w US Open.

Po nieudanych występach w San Diego i Guadalajarze, a także odpadnięciu w ćwierćfinale turnieju w Pekinie, Ostapenko we wtorek rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 250 w Seulu. W pierwszej rundzie jej rywalką była zdecydowanie niżej notowana Koreanka Dayeon Back (569. WTA).

Sensacyjna porażka Ostapenko

W pierwszym secie wszystko przebiegało po myśli Ostapenko – dwukrotnie przełamała rywalkę i prowadziła 4:0. Choć Beck odrobiła dwa gemy straty, ostatecznie przegrała 3:6. W drugim secie Koreanka zaskoczyła faworytkę znakomitą grą i całkowicie zasłużenie triumfowała 6:1.

Decydujący, trzeci set był niezwykle zacięty, ale i pełen niewykorzystnych okazji – tylko w sześciu pierwszych gemach było aż pięć przełamań. Przy stanie 6:6, 40:A Ostapenko miała piłkę meczową, ale jej nie wykorzystała. O losach starcia decydował więc tie-break, w którym Beck wygrała 7:4 i sensacyjnie wyeliminowała rozstawioną z turniejową “2” Łotyszkę.

Porażkę Ostapenko zdecydowanie należy traktować w kategorii wielkiej sensacji. Na dowód tego, jak słaby był to mecz w jej wykonaniu najlepiej świadczy fakt, że popełniła w nim aż 72 niewymuszone błędy.