WTA 250 w Guangzhou. Linette nie bez problemów awansuje do 2. rundy

18 wrz 2023, 15:46

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 250 w chińskim Guangzhou. Po pierwszym przegranym secie w tie-breaku, w dwóch kolejnych Polka nie dała szans Brytyjce Jodie Burrage i zrewanżowała się jej za porażkę z czerwca w Nottingham.

Linette 2. rundzie turnieju w Guangzhou

W pierwszym secie Linette musiała gonić wynik – dała się przełamać i przegrywała 0:2, ale niedługo później było już 3:3 po tym, jak Polka wygrała przy serwisie Brytyjki w szóstym gemie. Później gra była bardzo wyrównana, dlatego o losach seta decydował tie-break. W nim skuteczniejsza była Burrage i wygrała 7:3.

W drugim secie doszło do przebudzenia Linette i totalnej zapaści w grze brytyjskiej tenisistki. Burrage nie była w stanie nawiązać walki z Polką w żadnym z gemów, co przy trzech przełamaniach dało naszej zawodniczce pewne zwycięstwo 6:0.

Decydujący set rozpoczął się od dwóch wygranych gemów przez Linette. Burrage wygrała przy swoim drugim podaniu, ale w piątym gemie ponownie dała się przełamać i zrobiło się 4:1 dla Polki. Przewaga naszej tenisistki utrzymała się do końca – wygrała po czwartej piłce meczowej 6:2.

Magda Linette (27. WTA) vs Jodie Burrage (91. WTA) 6:7(3), 6:0, 6:2

Magda Linette awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Guangzhou. Na swoją rywalkę będzie musiała jednak poczekać. Będzie nią Australijka Daria Saville (264. WTA) lub Niemka Anna-Lena Friedsam (114. WTA).

Iga Świątek mogła zostać… piłkarką. “W piłkę byłam lepsza”