WTA Abu Zabi: Linette przegrywa po wycieńczającej walce! Haddad Maia gra dalej

Aktualizacja: 8 lut 2024, 19:57
7 lut 2024, 15:41

Magda Linette po trwającym ponad 3,5 godziny starciu przegrała w trzech setach z Brazylijką Beatriz Haddad Maią i zakończyła udział w turnieju WTA Abu Zabi na drugiej rundzie. Szczególnie zacięte były dwa pierwsze sety, które trwały po niemal półtorej godziny.

Linette zaciekle walczyła, ale przegrywa z Haddad Maią

Pierwszy set można określić mianem prawdziwej batalii na korcie, bowiem trwał aż 85 minut. Linette wyszła na prowadzenie 2:0, ale dała się dogonić przy stanie 3:3. Ostatecznie o losach partii decydował tie-break, w którym również było na styku, ale lepsza była Brazylijka – wygrała 8:6.

Drugi set był niemal tak samo wyrównany jak pierwszy. W ósmym gemie polska tenisistka przełamała Haddad Maię i prowadziła 5:3, ale nie wykorzystała przewagi – po chwili sama dała się przełamać. O losach partii ponownie decydował więc tie-break. Tym razem, po trwającym 82 minuty boju, lepsza była Linette – wygrała 7:1

W decydującym secie Magda Linette prawdopodobnie zaczęła opadać z sił, z czego brazylijska tenisistka skrzętnie korzystała. Po dwukrotnym przełamaniu Haddad Maia wyszła na prowadzenie 5:1 i choć Polka w siódmym gemie jeszcze walczyła o powrót do gry – obroniła trzy piłki meczowe, ale przy czwartej już nie dała rady i przegrała 1:6

Beatriz Haddad Maia (13. WTA) – Magda Linette (55. WTA) 7:6(6), (1)6:7, 6:1

Tym samym Beatriz Haddad Maia awansowała do ćwierćfinału turnieju w Abu Zabi. Na swoją rywalkę będzie musiała poczekać do wieczora – będzie nią Brytyjka Emma Raducanu (296. WTA) lub Tunezyjka Ons Jabeur (6. WTA).