WTA Acapulco: Paula Kania i Maria Irigoyen awansowały do ćwierćfinału

Aktualizacja: 26 lut 2016, 04:25
25 lut 2016, 18:21

Paula Kania wraz ze swoją partnerką Marią Irigoyen awansowały do ćwierćfinału turnieju Abierto Mexicano Telcel w Acapulco. Polsko-argentyński duet pokonał Julię Glushko i Rebeccę Peterson 5:7, 7:5, 10-4.

Początkowo Paula Kania oraz Maria Irigoyen miały zmierzyć się w pierwszej rundzie z Shahar Peer i Marią-Teresą Flor. Ostatecznie doszło do zamiany rywalek i na korcie pojawiły się Julia Glushko i Rebecca Peterson. Polska tenisistka w deblu z Argentynką występowała już w ubiegłym sezonie, lecz spotkanie w Acapulco było dla Kani pierwszym deblowym z tą partnerką, w tym roku.

Reprezentantka Polski wraz z partnerką udanie rozpoczęły mecz, bo od przełamania serwisu rywalek. Dzięki temu wypracowały sobie przewagę i znajdowały się w dogodnej sytuacji. Zmiana zaszła od stanu 4:3, kiedy przeciwniczki wygrały trzy gemy pod rząd. W końcówce Glushko i Petersson jeszcze raz doprowadziły do break pointa, którego wykorzystały wygrywając, tym samym całego seta.

W kolejnej partii oba duety szły zgodnie gem za gem do stanu 4:4. Wtedy to doszło do trzykrotnego przełamania serwisów, a Kania i Irigoyen zrobiły to o jeden gem więcej od rywalek. Dzięki temu uniknęły tie-breaka w drugim secie, wykorzystując w ostatnim gemie drugą piłkę setową.

Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku rozgrywanym w formule do 10 punktów. W nim w znacznie z lepszej strony pokazała się Polka z Argentynką, które objęły prowadzenie od samego początku i nie oddały już do końca.

W ćwierćfinale turnieju WTA International, Paula Kania i Maria Irigoyen zmierzą się z Lauą Arruabarreną i Paulą Cristiną Goncalves.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco, Meksyk, WTA International (pula nagród 250 tys. dol.), mecz pierwszej rundy gry podwójnej:

Paula Kania, Polska, Maria Irigoyen, Argentyna – Julia Glushko, Izrael, Rebecca Peterson, Szwecja 5:7, 7:5, 10-4