WTA Acapulco: Urszula Radwańska z awansem do głównego turnieju

22 lut 2016, 03:12

Udało się Urszuli Radwańskiej przebrnąć przez kwalifikacje turnieju WTA International w Acapulco. Polska tenisistka pokonała w trzech setach Holenderkę Richel Hogenkamp, dzięki czemu dołączy do drabinki głównego turnieju.

Pierwszy set należał do wyrównanych, w którym tenisistki do stanu 5:4 dla Urszuli Radwańskiej grały gem za gem. W najlepszym momencie Polka przystąpiła do mocniejszego ataku i przy pierwszej możliwej okazji przełamała rywalkę, tym samym wykorzystują piłkę setową.

W drugiej partii tenisistki grały jeszcze bardziej zacięty mecz. Niewiele zabrakło, a fatalnie by zakończył się dla Radwańskiej trzeci gem. Przy własnym serwisie przegrywała już 0:40, jednak w porę wzięła się do pracy i zdobywając pięć punktów pod rząd, nie dała się przełamać. W kolejnych dwóch gemach obie zawodniczki miały szansę na wygranie podania rywalki, lecz bez skutku. Stało się tak dopiero przy stanie 3:3, kiedy krakowianka znów przegrywała 0:40, jednak tym razem zdołała obronić jedynie jednego break pointa. W kolejnej odsłonie Radwańska skutecznie odpowiedziała rywalce. Na nic to się zdało, gdyż Polka znów straciła własne podanie na 4:5, które zadecydowało o wyrównaniu w całym meczu przez Hogenkamp.

W ostatnim, decydującym secie więcej szczęścia miała reprezentantka Polski. Polska tenisistka dwukrotnie wygrała gemy przy serwisie rywalki, tylko przy jednym przełamaniu Holenderki. W ten sposób Radwańska, wygrywając ostatni gem “na czysto”, pokonała 6:3 w trzecim secie 141. zawodniczkę rankingu WTA, pozbawiając ją szans na dostanie się do głównego turnieju.

W przeciągu całego spotkania, które trwało dwie godziny i dziesięć minut Polka zaserwowała siedem asów oraz popełniła dwa błędy serwisowe przy liczbach jeden i cztery w tych samych statystykach u Hogenkamp. Młodsza z sióstr Radwańskich zdominowała rywalkę w procencie zdobytych punktów po pierwszym serwisie, lecz wyraźnie ustępowała w tym samym elemencie, po drugim serwisie.

W pierwszej rundzie turnieju WTA International w Acapulco, Urszula Radwańska zmierzy się z jedną z sześciu zawodniczek: Johanna Larsson, Monica Puig, Ana Sanchez, Anastazja Pawluczenkowa, Naomi Osaka lub Sloane Stephens.

Abierto Mexicano TELCEL , Acapulco, Meksyk, WTA International (pula nagród: 250,000 tys. dolarów), mecz 2. rundy kwalifikacji:

Urszula Radwańska, Polska [3]- Richel Hogenkamp, Holandia 6:4, 4:6, 6:3