WTA Birmingham: Iga Świątek w III rundzie kwalifikacji!

16 cze 2019, 17:22

Iga Świątek wygrała swoje drugie spotkanie na inaugurację sezonu gry na kortach trawiastych. Warszawianka pokonała w II rundzie kwalifikacji w Birmingham Australijkę Destanee Aiavę 6:7, 6:3, 6:3.

Nie była to dla Polki łatwa przeprawa. Na początku meczu rywalka odskoczyła Idze na 3:0 i utrzymywała przewagę przez kolejne cztery gemy. Przy stanie 2:5 Świątek skutecznie zabrała się do odrabiania strat, jednak przegrała tego seta po tiebreaku.

W drugiej partii Australijka straciła podanie przy wyniku 0:1 i ten break zadecydował o losach całego seta.

Bardzo podobny przebieg miał też trzeci set. Iga ponownie szybko przełamała rywalkę na 2:1 i do końca meczu nie oddała prowadzenia.

O awans do turnieju głównego Polka zagra z Amerykanką Bernardą Perą, która w II rundzie wyeliminowała Magdalenę Fręch.

Iga Świątek – Destanee Aiava 6:7, 6:3, 6:3