WTA Birmingham: Koniec szczęśliwej serii Magdy Linette

14 cze 2016, 18:50

Magda Linette odpadła z tenisowego turnieju WTA w Birmingham. Polka przegrała w dwóch setach z Niemką Andreą Petković. W imprezie z polskich tenisistek pozostała już tylko Agnieszka Radwańska.

Linette musiała przebijać się do turnieju głównego przez eliminacje. Polka pokonała Słowaczkę Kristinę Kucovą i Amerykankę Vanię King. W decydującym meczu przegrała z Amerykanką Christiną McHale, ale wskutek wycofania się z turnieju Simony Halep, Linette wskoczyła na jej miejsce jako “szczęśliwa przegrana”.

W dzisiejszym meczu z Petković, Linette ani razu nie przełamała serwisu rywalki. W pierwszym secie Niemka dokonała tego w trzecim gemie, co wystarczyło do zwycięstwa do 4. Druga partia była jeszcze mniej zacięta, Petković szybko osiągnęła wysokie prowadzenie i zdecydowanie wygrała do 2.

Warto wspomnieć, że tenisistki rozpoczęły mecz, ale przy stanie 3:1 w premierowej odsłonie, został on na kilka godzin przerwany z powodu deszczu.

W Birmingham rywalizuje także Agnieszka Radwańska, która jest w turnieju najwyżej rozstawiona. Jej pierwszą rywalką będzie Amerykanka Coco Vandeweghe.

AEGON Classic Birmingham, Wielka Brytania, WTA Premier (pula nagród: 846 tys. $), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Andrea Petković, Niemcy 4:6, 2:6