WTA Birmingham: Linette nie zagra w turnieju głównym

13 cze 2016, 18:01

Magda Linette odpadła z tenisowego turnieju WTA w Birmingham. Polka w decydującej rundzie eliminacji przegrała w dwóch setach z Amerykanką Christiną McHale.

Linette udanie przeszła wcześniej dwie rundy eliminacji w Birmingham. W pierwszym meczu pokonała Kristinę Kucovą ze Słowacji, a w drugim spotkaniu okazała się lepsza od Amerykanki Vanii King. W tych spotkaniach Polka nie straciła żadnego seta.

W decydującym o awansie do turnieju głównego meczu, Linette walczyła z Christiną Mchale. Był to kolejny mecz tych zawodniczek w ciągu krótkiego odstępu czasu. Tydzień temu Amerykanka zwyciężyła z Polką w pierwszej rundzie turnieju w Nottingham.

W dzisiejszym meczu znów górą była McHale. W obu setach dwukrotnie przełamała serwis Polki, a sama straciła podanie po jednym razie w każdym secie. Dało jej to zwycięstwo 6:4, 6:3.

W turnieju głównym zagra Agnieszka Radwańska, która jest rozstawiona w Birmingham z numerem pierwszym. Na początek, Polka zmierzy się z Amerykanką Coco Vandeweghe, która zaliczyła w zeszłym tygodniu świetny start w holenderskim Den Bosch, gdzie wygrała cały turniej.