WTA Brisbane: Alicja Rosolska nie zagra w półfinale

Aktualizacja: 21 lut 2023, 11:19
9 sty 2020, 09:36

Alicja Rosolska i Chorwatka Darija Jurak przegrały w ćwierćfinale debla z Ukrainką Ludomiłą Kiczenko i Chinką Zhaoxuan Yang 3:6, 6:4, 9-11.

O zwycięstwie Ukrainki i Chinki zdecydowało przełamanie w czwartym gemie jak się okazało jedyne w secie. Na początku drugiego seta po raz drugi w meczu doszło do przełamania i tym razem to Rosolska i Jurak oddały rywalką własne podanie. W ósmym gemie polka wraz z partnerką przełamały rywalki, wygrały gema przy swoim podaniu, a następnie po raz drugi przełamały rywalki i zwyciężyły 6:4.

Decydujący set rozpoczął się od przełamania z obydwu stron jednak ostatecznie to Ukrainka i Chinka mogły cieszyć się ze zwycięstwa 11:9.

Ludmiła Kiczenok, Zhaoxuan Yang (Ukraina, Chiny) – Alicja Rosolska, Darija Jurak (Polska, Chorwacja) 6:3, 4:6, 11-9