ATP Brisbane: Fatalny występ Łukasza Kubota

2 sty 2016, 15:35

Od gładkiej porażki w turnieju eliminacyjnym w Brisbane sezon rozpoczął Łukasz Kubot. Polski tenisista po niespełna godzinie gry uległ Japończykowi Yoshihito Nishioku 2:6, 0:6 i zaprzepaścił dalsze szanse na walkę o wejście do głównej drabinki.

Rozstawiony w kwalifikacjach z numerem 5. oraz sklasyfikowany na 117. pozycji w rankingu ATP Japończyk, ani przez chwilę nie pozwolił sobie na chwilę dekoncentracji w spotkaniu z 471. w światowym tenisie Łukaszem Kubotem. Stracone dwa gemy w całym spotkaniu oraz ani jedna strata własnego podania świadczą o jednostronnym pojedynku. Yonishito Nishioka przełamał Polaka po raz pierwszy już w trzecim gemie pierwszego seta, wygrywając go do zera. Polski tenisista już w następnej odsłonie miał szansę na odrobienie strat i przełamanie rywala, lecz nie wykorzystał dwóch break pointów. Jeszcze jedna taka okazja nadarzyła się dla Kubota przy wyniku 2:5 i 40:30 w ósmym gemie. Jednak niewykorzystaną piłkę szybko wykorzystał Japończyk, który po trzech zdobytych punktach z rzędu, wygrał pierwszego seta.

W drugiej odsłonie gra Polaka była jeszcze gorsza. Przy pierwszym własnym podaniu i 40:15, 33-latek mógł rozpocząć drugiego seta od prowadzenia. Tak się, niestety nie stało. Jeszcze jedno światełko w tunelu dla polskiego tenisisty, pojawiło się po trzech straconych gemach i serwisie rywala, kiedy stanął przed szansą na pierwsze przełamanie rywala w meczu. Na więcej Nishioka sobie nie pozwolił i odprawił z kwitkiem naszego reprezentanta po 56 minutach. Dla Łukasza Kubota była to 131. porażka, zaś dla jego pogromcy dopiero 4. zwycięstwo w 10. spotkaniu w karierze.

O jedno z czterech miejsc w walce o wejście do głównej drabinki turnieju w Brisbane Japończyk zagra z “1” kwalifikacji Ernestsem Gulbisem.

Brisbane International,  Australia, ATP World Tour 250 (pula nagród: 404,780 tys. dolarów), mecz 1. rundy eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska –Yonishito Nishioka, Japonia [5] 2:6, 0:6