WTA Brisbane: Rosolska udanie rozpoczęła sezon

Aktualizacja: 4 sty 2016, 11:23
4 sty 2016, 08:57

Alicja Rosolska w parze z Gabrielą Dabrowski wygrały mecz 1. rundy turnieju deblowego w Brisbane. Polka i Kanadyjka w pokonanym polu zostawiły siostry Anastasię i Arinę Rodionove z Australii.

Alicja Rosolska w przeciwieństwie do wielu pozostałych reprezentantów Polski nie zmieniła swojej partnerki i od nowego sezonu wciąż można oglądać ją u boku Gabrieli Dabrowski- Kanadyjki polskiego pochodzenia.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się niekorzystnie dla polsko-kanadyjskiej pary, która przegrała dwa pierwsze gemy w spotkaniu. Na szczęście później było już tylko lepiej i dzięki potrójnemu przełamaniu australijskich sióstr w secie pierwszym udało się wygrać 6:3 inauguracyjną partię.

O wiele większe emocje towarzyszyły spotkaniu w secie drugim. Znów jako pierwsze na prowadzenie z przewagą przełamania wysunęły się Australijki, które w pewnym momencie prowadziły już 4:1. Dabrowski z Rosolską przeprowadziły jednak udaną pogoń i doprowadziły do remisu 4:4, a następnie 5:5. Przy stanie 5:6 polsko/kanadyjski debel musiał bronić trzech piłek setowych, ale udanie wyszedł z opresji i doprowadził do tie-breaka. W dodatkowym gemie również było nerwowo, Polka i Kanadyjka musiały bronić trzech kolejnych piłek setowych, aby przy stanie 7-6 wykorzystać pierwszą okazję na zamknięcie meczu.

Ćwierćfinałowymi rywalkami Dabrowski i Rosolskiej będą Andreja Klepac i Alla Kudryavtseva, które w Brisbane są oznaczone numerem cztery.

Brisbane International,  Australia, WTA Premier (pula nagród: 1 mln. dolarów), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Gabriela Dabrowski, Kanada/ Alicja Rosolska, Polska – Anastasia Rodionova, Australia/ Arina Rodionova, Australia 6:3, 7:6(6)