WTA Budapeszt: Iga Świątek awansowała do turnieju głównego

18 lut 2019, 11:49

Iga Świątek pokonała w decydującej rundzie eliminacji do głównej drabinki halowego turnieju WTA International w Budapeszcie Bułgarkę Wiktorię Tomową i awansował do turnieju głównego.

Polak podobnie jak w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie przełamując rywalkę już w drugim gemie. Następnie wygrała gema przy swoim serwisie i oddała dwa kolejne dla rywalki, która doprowadziła do wyrównania. Kolejne gemy padły łupem 17-letniej Warszawianki, która ostatecznie zwyciężyła w pierwszym secie 6:3.

Drugi set to przełamanie Tomowej już w pierwszym gemie. Na kolejne przełamanie musieliśmy poczekać do piątego gema, który zwyciężyła Świątek wychodząc na prowadzenie 4:1. Chwile później polska tenisistka oddała swoje podobnie, by za chwile przełamać rywalkę i wygrać kolejnego gema przy własnym serwisie dzięki czemu ostatecznie zwyciężyła 6:2.

Iga Świątek – Wiktoria Tomowa 6:3, 6:2