Strona główna Tenis WTA Budapeszt: Paulina Kania awansowała do ćwierćfinału debla

WTA Budapeszt: Paulina Kania awansowała do ćwierćfinału debla

0

Paulina Kania w parze z Rosjanką Yaną Sizikovą pokonała w 1/8 finału szwedzko-węgierski debel Emily Lister/Reka-Luca Jani 6:4, 1:6, 10:5 i awansowały do ćwierćfinału.

Pierwszy set to gra punkt w punkt z obydwu stron, a pierwsze prełamanie nastąpiło w dziesiątym gemie w którym polsko-rosyjski debel przełamał rywalki i ostatecznie po walce wygrał 6:4.

O drugim secie Paula Kania wraz z partnerką z cała pewnością chciałby zapomnieć. Od początku rywalki dominowały i dopiero szósty gem przyniósł pierwszy gem dla polskiego debla, który ostatecznie uległ 6:1.

W super teibreaku Kania wraz z Sizikovą odbudowały się i rozpoczęły od prowadzenia 7:0. W kolejnej cześć spotkanie się wyrównało jednak to ostatecznie Sizikova wraz z Kanią wygrały 10:5 i mogły świętować awans do ćwierćfinału turnieju w Budapeszcie.

Jani R-L. / Lister C. E – Kania P. / Sizikova Y 4:6, 6:1, 5:10