WTA Bukareszt: Kania nie wykorzystała szansy i odpadła z turnieju

11 lip 2016, 19:17

Paula Kania odpadła z tenisowego turnieju WTA w Bukareszcie. Polka przegrała w pierwszej rundzie w dwóch setach z Amerykanką Vanią King. Do turnieju głównego nie awansowała Katarzyna Piter.

W turnieju w Bukareszcie, rozgrywanym tuż po wielkoszlemowym Wimbledonie, brakuje wielu czołowych zawodniczek. Z tego powodu miejsce znalazło się dla Pauli Kani miejsce w turnieju głównym. Polka trafiła w pierwszej rundzie na nierozstawioną tenisistkę i wydawało się, że ma szansę na dobry występ w stosunkowo słabej stawce rywalek.

W pierwszym secie obie tenisistki toczyły niesamowicie wyrównaną walkę gem za gem. Lepiej mecz zaczęła Amerykanka, która prowadziła 3:0 i 4:1, ale Polka zdołała odrobić straty i doprowadzić do tiebreaka. W dodatkowym gemie lepsza była jednak King, która wygrała do 4.

Druga partia miała zdecydowanie inny przebieg. Ogromną przewagę uzyskała Amerykanka, która bardzo szybko objęła prowadzenie 4:0. Polka zerwała się jeszcze do walki, ale nie zdołała wygrać nawet jednego gema i przegrała drugą partię do zera.

W Bukareszcie swój mecz rozgrywała także Katarzyna Piter, która musiała brać udział w kwalifikacjach. Polka wygrała w nich dwa spotkania, ale w decydującej rundzie przegrała z Elitsą Kostovą z Bułgarii.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Paula Kania, Polska – Vania King, USA  6:7, 0:6

BRD Bucharest Open, Bukareszt (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 3. rundy kwalifikacji gry pojedynczej kobiet:

Katarzyna Piter, Polska – Elitsa Kostova, Bułgaria  4:6, 2:6