WTA Charleston: Magda Linette eliminuje Julię Putincewą po zaciętym meczu

4 kwi 2017, 19:52

Magda Linette pokonała Julię Putincewą 4:6,6:2,6:4 i awansowała do drugiej rundy turnieju rangi Premier w Charleston. Poznanianka była blisko pożegnania się z turniejem, ale zdołała odwrócić losy spotkania.

Wtorkowy pojedynek w Charleston był trzecim starciem między Linette i Putincewą. W ubiegłym roku w Tokio w trzech setach, broniąc dwóch piłek meczowych, zwyciężyła Polka. Rok wcześniej w Tianjin również zwyciężyła poznanianka, ale tym razem w dwóch setach. Mecz pierwszej rundy w Charleston miał przebieg podobny do meczu w Tokio.

Pierwsza odsłona wtorkowego starcia stała pod znakiem strat serwisu raz z jednej, raz z drugiej strony. Ostatecznie sytuację udało się opanować Putincewej, która po przełamaniu serwisu rywalki w szóstym gemie dowiozła przewagę do końca partii.

W drugiej partii doszło do przełamania już w trzecim gemie. Linette najpierw wyszła na prowadzenie 2:1, by następnie podwyższyć wynik na 4:1. Co prawda Kazachszka zdołała wygrać jeszcze raz gema przy swoim podaniu, ale dwa kolejne na swe konto zapisała Polka, i wyrównała stan rywalizacji w meczu na 1:1. O losach rywalizacji miała zadecydować trzecia partia.

Rozstrzygający set rozpoczął się od koncertu błędów Linette. To sprawiło, że Putincewa wyszła na prowadzenie 4:0. Jednak wtedy nastąpiła metamorfoza Polki, która najpierw doskonałą grą z głębi kortu oraz przy siatce doprowadziła do odrobienia strat na 2:4, a następnie w siódmym gemie nie oddając serwującej rywalce ani punktu, zdobyła gema kontaktowego. W tym momencie rozstawiona w turnieju z dwunastką Putincewa poprosiła o przerwę medyczną. Jednak na niewiele się to zdoła, bo rozstawiona z dwunastką tenisistka nie wygrała już ani jednego gema w tym spotkaniu. Linette, wykorzystując pierwszą piłkę meczową, zakończyła spotkanie.

Kolejną rywalką Magdy Linette będzie szczęśliwa przegrana z eliminacji, Tunezyjka Ons Jabeur. Będzie to drugie starcie obu tenisistek. Przed czterema laty w Baku Polka prowadziła 6:3, 4:1 i Tunezyjka oddała mecz.