WTA Cincinnati: Najlepsza tenisistka Francji pokonana! Iga Świątek gra dalej

12 sie 2019, 22:46

W pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati Iga Świątek pokonała 25. w rankingu WTA Caroline Garcie 7:6, 6:1 i awansowała do kolejnej rundy.

Spotkanie rozpoczęło się od trzech gemów wygranych przy własnym serwisie jednak od staniu 2:1 dla Francuski Świątek wygrała cztery gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:2. Gdy wydawało się, że zwycięstwo powinno przyjść szybko Polka straciła własne podanie następnie przegrała przy serwisie rywalki i z przewagi 5:2 zrobiło się 5:4. Niestety Warszawianka oddała rywalce kolejnego gema i Garcia doprowadziła do wyrównania. Kolejny gem to kolejne przełamanie i o zwycięstwie w pierwszym secie zdecydował tiebreak wygrany przez Świątek 7:1.

Drugi set od mocnego uderzenia rozpoczęła Świątek zwyciężając gema przy własnym serwisie do zera. W czwartym gemie Polka przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:1. Polka po raz kolejny przełamała Garcie i wyszła na prowadzenie 5:1. Przy własnym podaniu Świątek pewnie zwyciężyła i ostatecznie pokonała Garcie 6:1 i awansowała do drugiej rundy turnieju.

Dzięki zwycięstwwu Polka najprawdopodobniej zadebiutuje w najlepszej 50 rankingu WTA.

Garcia – Świątek 6:7 (1), 1:6