WTA Cincinnati. Świątek dała kolejny popis! Rozbiła Collins i jest w 3. rundzie

Aktualizacja: 17 sie 2023, 12:31
16 sie 2023, 21:03

Iga Świątek w meczu drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Cincinnati pewnie wygrała 6-1, 6-0 i tym samym drugi raz w ciągu kilku dni cieszyła się z triumfu nad Amerykanką.

Świątek ponownie lepsza od Collins

Iga Świątek i Danielle Collins mierzyły się ze sobą po raz drugi w ciągu zaledwie czterech dni. W ostatnią sobotę w ćwierćfinale turnieju w Montrealu Polka po niemal 2,5-godzinnym boju wygrała 6-3, 4-6, 6-2. Tym razem Amerykanka sprawiła jej znacznie mniej problemów.

W pierwszym secie wyrównany był tak naprawdę tylko pierwszy gem, zakończony wygraną Świątek przy serwisie Collins. Liderka rankingu WTA wygrała również dwie kolejne wymiany, po czym Amerykanka zniwelowała straty do stanu 3:1. Na nic więcej nie było jej stać – Polka dopełniła dzieła i wygrała seta 6-1.

Drugi set był jeszcze większym pokazem dominacji ze strony Świątek. Nasza tenisistka nie dała Amerykance żadnych szans i nie pozwoliła na wygranie nawet jednego gema. Liderka rankingu WTA wygrała 6-0 i pewnie zameldowała się w trzeciej rundzie.

Iga Świątek (1. WTA) vs Danielle Collins (34. WTA) 6-1, 6-0

Iga Świątek tym samym pewnie awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Jej rywalką będzie zwyciężczyni starcia Qinwen Zheng (24. WTA) – Venus Williams (533. WTA).

Tsitsipas – Hurkacz i Świątek – Zheng (17.08). Transmisja 3. rundy turnieju w Cincinnati: gdzie i kiedy?