WTA Cincinnati. Świątek jak burza! Wygrała z Vondrousovą i ma półfinał

18 sie 2023, 18:43

Iga Świątek idzie jak burza przez turniej WTA 1000 w Cincinnati! W ćwierćfinale zmagań polska tenisistka pokonała w dwóch setach triumfatorkę Wimbledonu, Czeszkę Marketę Vondrousovą i całkowicie zasłużenie awansowała do półfinału.

Świątek lepsza od Vondrousovej

W ćwiercfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati naprzeciw siebie stanęły zwyciężczynie dwóch ostatnich turniejów wielkoszlemowych. 10 czerwca Iga Świątek po raz trzeci w karierze triumfowała we French Open, a w połowie lipca Marketa Vondrousova sięgnęła po pierwszy triumf w zmaganiach tej rangi, wygrywając Wimbledon.

Początek ćwierćfinałowego spotkania był wyrównany, aż do piątego gema, w którym Świątek dała się przełamać. Czeszka przy stanie 5:4 serwowała na zwycięstwo w secie, ale dała się przełamać, podobnie jak w kolejnej wymianie, dlatego o losach partii decydował tie-break. W nim lepsza była Polka, która wygrała 7:3.

Po dwóch pierwszych wygranych gemach w drugim secie, Vondrousova doprowadziła do stanu 2:1. Jak się okazało, na nic więcej Czeszki nie było stać. Nasza tenisistka pewnie wygrała cztery kolejne wymiany i potwierdziła, że wyciągnęła wnioski z pierwszego wyrównanego seta!

Iga Świątek (1. WTA) vs Marketa Vondrousova (10. WTA) 7:6(3), 6:1

Liderka rankingu WTA awansowała tym samym do półfinału turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Jej rywalką będzie zwyciężczyni wieczornego starcia Jasmine Paolini (43. WTA) – Coco Gauff (7. WTA).