WTA Doha 2024: Magdalena Fręch awansowała do finału eliminacji

9 lut 2024, 16:33

Doskonały początek Magdaleny Fręch w eliminacjach turnieju WTA 1000 Qatar TotalEnergies Open. Polka w piątek wygrała tenisową batalię z Mariją Timofiejewą 2:6, 6:0, 7:6 (7:5). Nasza zawodniczka potrzebuje jeszcze tylko jednego zwycięstwa, aby znaleźć się w drabince głównej zawodów w Dosze.

WTA Doha 2024. Fręch walczy o awans do drabinki głównej

Magdalena Fręch do eliminacji turnieju WTA 1000 Qatar TotalEnergies Open przystąpiła jako najwyżej rozstawiona zawodniczka, ale już na sam start los przydzielił 26-latek naprawdę trudną przeciwniczkę. W pierwszej rundzie łodzianka trafiła na Rosjankę Mariję Timofiejewą, która, podobnie jak Polka, ostatnio doszło do czwartej rundy Australian Open 2024.

Pierwszy set potoczył się dużo lepiej dla Timofiejewej, która wygrała 2:6. Druga partia miała już zupełnie inny przebieg. Tym razem to Fręch szybko wygrała pierwsze gemy, a potem jeszcze dwukrotnie przełamała rywalkę. Drugi set zakończył się wynikiem 6:0.

Trzecia partia okazała się więc tą decydująca, a zarazem najciekawszą. Rywalizacja przebiegała gem za gem i z żadnej ze stron nie doszło do przełamania. Dopiero przy stanie 5:5 Fręch zdołała wygrać przy podaniu rywalki. Potem mieliśmy jednak przełamanie powrotne. O wszystkim zadecydował więc tie-break, który zakończył się zwycięstwem Polki 7:5.

W drugim etapie eliminacji łodzianka zmierzy się z inną Rosjanką, Kamillą Rachimową. Kolejna rywalka naszej reprezentantki plasuje się na 100. miejsuc w rankingu WTA. Spotkanie Fręch – Rachimowa zaplanowano na sobotę.