WTA Doha: Iga Świątek z awansem do drugiej rundy

Aktualizacja: 19 sty 2023, 12:02
24 lut 2020, 17:45

Iga Świątek (WTA 50) pokonała w I rundzie turnieju w Doha z Chorwatką Donną Vekić 6:4, 7:5 i awansowała do kolejnej rundy.

Młoda Polka nie była faworytką spotkania z Vhorwatką i już w pierwszym demie została przełamana jednak natychmiast odrobiła stratę by w czwartym gemie przełamać ponownie rywalkę i wyjść na prowadzenie 3:1. Niestety radość 18-latki nie trwała zbyt długo, bo już w następnym gemie Vekić wykorzystała pierwszego breaka i doprowadziła do wyrównania. Końcówka seta to istne szaleństw w wykonaniu tenisistek, które nie potrafiły wygrać gema przy własnym podaniu jednak ostatecznie Świątek dwukrotnie przełamała rywalkę i wykorzystując drugą piłkę setową zakończyła seta.

W drugim secie Chorwatka wyszła na prowadzenie 3:1, które utrzymywała, aż do 10 gema w którym została przełamana. Kolejny gem padł łupem Świątek, która za chwilę przełamała rywalkę i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy w której zmierzy się z Swietłaną Kuzniecową (WTA 46).