WTA Doha: Magda Linette dzielnie walczyła z finalistką Australian Open

13 lut 2024, 14:33

Magdy Linette nie zobaczymy w 1/8 finału turnieju WTA 1000 Qatar TotalEnergies Open w Dosze. Polak po dwugodzinnym boju przegrała z Chinka Qinwen Zheng 2:1 (6:2, 2:6, 6:3). To oznacza, że w rywalizacji w Katarze pozostał już tylko jedna zawodniczka z naszego kraju, czyli Iga Świątek.

WTA Doha: Linette przegrywa z Zheng i żegna się z turniejem

Magda Linette nie miała żadnych problemów, aby w poniedziałek pokonać Japonkę Nao Hibino. W całej rywalizacji Polka straciła tylko pięć gemów. Znaczenie bardziej wymagające dla poznanianki było wtorkowe starcie z Qinwen Zheng. Przypomnijmy, że Chinka to finalistka tegorocznej edycji Australian Open.

Zheng od samego początku narzuciła szalone tempo, czego najlepszym dowodem jest fakt, że pierwszego seta wygrała już po 34 minutach. Azjatka przełamała Polkę w trzecim i piątym gemie i wygrała 6:2. W drugiej partii wszystko się jednak odmieniło. Po krótkiej przerwie to Linette zaczęła dominować i wygrała tego seta 6:2. Polka przełamała Chinkę już przy premierowym serwisie. Potem powtórzyła to jeszcze pod koniec partii.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. Do przełamania doszło dopiero w piątym gemie, kiedy to Chinka okazała się lepsza od Polki w tie-breaku. Zheng swoją przewagę utrzymały już do końca spotkania. Tym samym ostatnią partię meczu wygrała 6:3, a cały mecz 2:1. Spotkanie potrwało godzinę i 59 minut.

Tym samym jedyną Polką, która awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Dosze, jest Iga Świątek. Pierwsza rakieta świata zmierzy się w nim ze zwyciężczynią rosyjskiego starcia pomiędzy Eriką Andriejewą i Jekatieriną Aleksandrową.

Transmisja Hurkacz – Lehecka (13.02): Gdzie oglądać ATP w Rotterdamie?