WTA Doha: Niespodzianka była blisko. Radwańska za burtą

14 lut 2018, 14:53

Agnieszka Radwańska po zwycięstwie w pierwszej rundzie z Niemką Moną Barthel, tym razem podejmowała znacznie trudniejszą i wyżej rozstawioną rywalkę! Przeciwniczką Polki była utytułowana Petra Kvitova. Krakowianka grała momentami bardzo dobrze, ale niestety koniec końców musiała uznać wyższość Czeszki przegrywając 7:6(3), 3:6, 4:6.

Pierwszy set to prawdziwa walka gem za gem, choć oczywiście nie obyło się bez przełamań. Pierwsze miały miejsce na początku meczu bowiem najpierw przy stanie 1:1 podanie straciła Radwańska, by po chwili odrobić straty. Druga taka sytuacja miała miejsce w znacznie bardziej newralgicznym momencie. Polka została przełamana przy wyniku 5:5 i wydawało się, że set padnie łupem rywalki. Na szczęście “Isia” szybko się pozbierała i najpierw pewnie przełamała Kvitovą, a następie zwyciężyła w tie breaku do trzech!

Drugi set rozpoczął się kapitalnie dla rakiety nr 1 w Polsce. Krakowianka już w pierwszym gemie przełamała Czeszkę i wydawało się, że rozpocznie marsz po niespodziewane zwycięstwo. Niestety, po chwili powróciły demony poprzednich tygodni. Polka przegrywała swoje podania i Kvitova doprowadziła do stanu 1:5! Radwańska nie poddawała się, wygrała dwa kolejne gemy, ale ostatnie słowo należało jednak do Petry Kvitovej, która wygrała seta do trzech.

Ostateczna odsłona również była dość wyrównana, choć Radwańska w przeciwieństwie do drugiego seta przegrała już pierwszego gema przy swoim podaniu i postawiła się w złej sytuacji. Została jednak ona opanowana przy stanie 1:2. Polka doprowadziła do wyrównania i mecz nijako rozpoczął się od nowa. Niestety, kolejna chwilę słabości Kvitova wykorzystała w siódmym gemie po raz kolejny wychodząc na podanie z przewagą podania. Na domiar złego tym razem Polka nie zdołała już powrócić do meczu i musiała uznać wyższość rywalki przegrywając seta do czterech i cały mecz 7:6, 3:6, 4:6.

W kolejnej rundzie Petra Kvitova zmierzy się z rozstawiona z numerem 3. Ukrainką, Eliną Switoliną.