WTA Doha: Radwańska po pierwszym meczu żegna się z Katarem

16 lut 2017, 13:54

Niestety, niedobrze będzie wspominać Agnieszka Radwańska wyprawę do Kataru. Krakowianka już w II rundzie turnieju WTA w Dosze uległa Karolinie Wozniacki 5:7, 3:6 i pożegnała się z imprezą.

“Isia” ze względu na rozstawienie miała wolny los w pierwszej rundzie i aż do czwartku czekała na rywalkę w kolejnej fazie. Los sprawił, że po raz 14. musiało dojść do polsko-duńskiego pojedynku. Historia spotkań była niekorzystna dla Polki (5-8) i niestety nie uległa poprawie…

Pierwszy set fatalnie rozpoczął się dla Radwańskiej, która już na otwarcie straciła swoje podanie. Optymizmem napawać mógł fakt, że chwilę później nastąpiło przełamanie powrotne, a Krakowianka wygrała pewnie swoje podanie. Niestety, koszmar powrócił przy stanie 5:5, a po chwili Dunka nie miała problemu by utrzymać swój serwis i wygrać seta 7:5.

Druga odsłona niestety rozpoczęła się tak samo jak pierwsza. Szósta “rakieta” świata została przełamana, ale niestety tym razem po chwili nie odłamała rywalki. Dalsza część seta to gra “gem za gem”, aż do stanu 3:5, kiedy to “Isia” po raz drugi w secie i trzeci w całym meczu dała się przełamać. Było to zarazem zakończenie meczu. Radwańska przegrał drugą odsłonę do trzech i cały mecz 5:7, 3:6.

Wozniacki w ćwierćfinale zagra z kwalifikantką Lauren Davis, która w II rundzie okazał się lepsza od Rosjanki Eleny Vesniny.