WTA Doha: Pewnie i skutecznie. Świątek wygrywa z Aleksandrową i jest w ćwierćfinale!

Aktualizacja: 14 lut 2024, 21:36
14 lut 2024, 19:33

Iga Świątek wygrała 6:1, 6:4 z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dosze. Teraz przed Polką szansą starcie z Wiktorią Azarenką, która wyeliminowała Jelenę Ostapenko.

Świątek ograła Aleksandrową i jest w ćwierćfinale

Iga Świątek rozpoczęła zmagania w Dosze od pewnego zwycięstwa nad Rumunką Soraną Cirsteą, którą ograła 6:1, 6:1. Jekatierina Aleksandrowa miała z kolei za sobą już dwa mecze. Najpierw pokonała 7:6(5), 6:3 Wiktorię Tomową z Bułgarii, a następnie 6:0, 3:6, 6:1 Rosjankę Erikę Andriejewą.

Pierwszy set starcia w 3. rundzie rozpoczął się od świetnej postawy Świątek, która szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Aleksandrową było stać na wygranie tylko jednego gema do stanu 1:3. Później po raz drugi dała się przełamać, dzięki czemu Polka pewnie triumfowała 6:1.

W drugim secie Rosjanka stawiała trudniejsze warunki i była skuteczniejsza przy własnym serwisie. Dała się ograć dopiero w siódmym gemie, po którym Świątek wyszła na prowadzenie 4:3. Przy wyniku 5:4 polska tenisistka miała cztery piłki meczowe, ale dopiero przy piątej była bezbłędna i wygrała mecz.

Iga Świątek (1. WTA) – Jekatierina Aleksandrowa (19. WTA) 6:1, 6:4

Pewny triumf nad Aleksandrową zapewnił tym samym Idze Świątek awans do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dosze. Jej kolejną rywalką będzie Wiktoria Azarenka (31. WTA), która pewnie ograła Jelenę Ostapenko (11. WTA).

ATP w Rotterdamie: Hurkacz w 1/8 finału. Potrzebne były dwa tie-breaki

Źródło:PolskiSport.pl