El. WTA Doha: Udany pierwszy krok

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:52
21 lut 2020, 20:30

Magdalena Fręch wygrała pierwsze spotkanie eliminacji do turnieju WTA Premier 5, rozgrywanego w Doha. Pokonała faworyzowaną Shuai Peng – 6:4, 6:7(5), 6:0.

Mecz dostarczył sporo emocji. Już w trzecim gemie byliśmy świadkami pierwszego przełamania na korzyść Polki. W kolejnym, mimo czterech break pointów dla rywalki, zdołała obronić własny serwis i wyjść na prowadzenie 3:1. Sztuka ta nie udała się niestety w gemie numer 6. Chinka doprowadziła do wyrównania 3:3. Decydujący cios w pierwszym secie wyprowadziła jednak Fręch. Dziewiąty gem wygrany przy serwisie Peng okazał się kluczowy. 22-latka z Łodzi przypieczętowała własnym podaniem w dziesiątej odsłonie wynik 6:4.

Drugi set był najbardziej wyrównaną partią tego spotkania. Dwukrotnie dochodziło do sytuacji, w której to jedna zawodniczka zdobyła serwis rywalki, by w kolejnym gemie go stracić. Polska zawodniczka przełamała rywalkę już w pierwszym gemie, Peng wyrównała stan meczu na 1:1 w gemie kolejnym. Podobna sytuacja miała miejsce w odcinku seta numer 8 i 9. Chinka prowadziła już 3:5, jednak Fręch zdołała doprowadzić do stanu 5:5. O losach seta ostatecznie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsza okazała się Shuai Peng (5-7).

Trzeci set był bardzo jednostronnym widowiskiem. Nasza reprezentantka wygrała sześć kolejnych gemów, oddając rywalce zaledwie 11 punktów. Ostatecznie pokonała 104 rakietę świata po dwóch godzinach gry.

Dzięki zwycięstwu Polka awansowała do rundy decydującej o awansie do turnieju głównego. W niej zagra z rozstawioną w eliminacjach z numerem 7 – Laurą Siegemund.