WTA Dubaj: Fręch po zaciętym meczu uległa faworytce

17 lut 2019, 15:13

Magdalena Fręch odpadła w 1 rundzie turnieju Dubai Tennis Championships 2019, po porażce z rozstawioną z numerem 11 Rosjanką Darią Kasatkiną 3:6, 6:3, 4:6. Mecz trwał aż 2 godziny i 15 minut.

Kasatkina była zdecydowaną faworytką tego pojedynku i od pierwszych piłek bezwzględnie to potwierdzała. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0, następnie przegrała swój serwis, żeby wygrać znów dwa kolejne gemy. Od stanu 5:1 Polka zdołała jeszcze wygrać swoje podanie i drugi raz przełamać rywalkę, ale chwilę potem Rosjanka zamknęła seta. Łącznie na 9 rozegranych gemów aż 6 padło łupem odbierających.

Drugi set rozpoczął się zupełnie inaczej, bo to Fręch tym razem wyszła na prowadzenie 3:0. Wydawało się, że Rosjanka wraca do gry po kolejnych dwóch wygranych gemach, jednak Magda do końca seta pewnie utrzymywała swój serwis, żeby na koniec dołożyć na swoje konto jeszcze jednego breaka.

Decydująca partia z pewnością pozostanie w pamięci Polki na długo, niestety w negatywnym sensie. Ponownie wygrała trzy pierwsze gemy, potem prowadziła 4:1 i na tym jej dorobek gemowy się zakończył. Kasatkina wygrała pięć gemów pod rząd, kończąc mecz.

Dla Magdy było to pierwsze spotkanie w drabince głównej turnieju rangi WTA Premier 5, do którego dostała się wygrywając dwa mecze w eliminacjach.

W 2 rundzie rywalką Kasatkiny będzie lepsza z pary Sofia Kenin – Mihaela Buzernescu.

Daria Kasatkina – Magdalena Fręch 6:3, 3:6, 6:4