WTA Eastbourne: Porażka Radwańskiej w ćwierćfinale

Aktualizacja: 24 cze 2016, 15:52
24 cze 2016, 14:49

W ćwierćfinałowym spotkaniu turnieju w brytyjskim Eastbourne Polka uległa 6:4, 6:7(2), 3:6 Słowaczce, Dominice Cibulkovej.

Wczoraj (23.06) Radwańska i Cibulkova stanęły naprzeciw sobie po raz trzeci w tym sezonie. W dotychczasowych, trzysetowych pojedynkach był remis 1-1. Pogoda w Eastbourne wczoraj jednak nie rozpieszczała i mecz przy stanie 6:4, 3:1 dla krakowianki musiał być przerwany.

Spotkanie, które zaczęło się o godzinie 15:00 trwało aż do dziś. Pełne było krótszych oraz dłuższych przerw. Pierwsza partia, to dwa przełamania polskiej tenisistki, w trzecim oraz piątym gemie. Sama również oddała gema swojej rywalce, jednak ostatecznie to ona triumfowała 6:4 w pierwszym secie.

Początek drugiego seta również rozpoczął się od straty seta Cibulkovej Polka prowadziła 3:2, kiedy deszcz niestety przerwał pojedynek. Kolejnego dnia (24.06) krakowianka grała o wiele słabiej. Słowaczka rozpoczęła wznowienie gry od przełamania, a następnie obie tenisistki solidarnie wygrywały swoje podania doprowadzając do tie-breaka, w którym prym wiodła rywalka Polki, ostatecznie wygrywając 7:6(2).

O zwycięstwie decydować zatem musiał trzeci set. Do stanu 3:3 nic nie zwiastowało porażki, kiedy to Radwańska swój forhend zakończyła na siatce, oddając rywalce gema przy swoim serwisie. Słowaczka konsekwentnie do końca wygrywała swoje podanie, wygrywając seta oraz cały mecz.

Aegon International Eastbourne, Wielka Brytania, WTA Premier (pula nagród 776,8 tys.$), mecz ćwierćfinałowy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [1] – Dominika Cibulkova, Słowacja [12] 6:4, 6:7(2), 3:6