WTA Eastbourne: Radwańska wraca do wielkie formy?! Polka już w półfinale!

28 cze 2018, 13:42

Czyżby czekał nas wielki powrót Agnieszki Radwańskiej?! Polka w ćwierćfinale turnieju WTA w Eastbourne pokonała w dwóch setach rozstawioną z nr 5. Łotyszke Jelenę Ostapenko 6:2, 7:5 i jest już w półfinale imprezy!

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla polskiej rakiety nr 1. Polka grała konsekwentnie, nie popełniając niewymuszonych błędów. Myliła się z kolei rywalka, która uległa w pierwszym secie do dwóch aż trzykrotnie oddając swoje podanie.

Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, ale również toczyła się zgodnie z kobiecym tenisem, bazującym głownie na przełamaniach. Obie zawodniczki w tej partii przegrały swój serwis aż siedmiokrotnie! Próbę nerwów lepiej wytrzymała jednak krakowianka, która była lepsza przy decydujących piłkach, wygrała odsłonę do pięciu i całe spotkanie 6:2, 7:5.

W walce o finał turnieju w Eastbourne Radwańska zmierzy się z Aryną Sabalenką z Białorusi lub z rozstawioną z nr 2. Czeszką Karoliną Pliskovą.