WTA. Efekt Igi Świątek. Kto pokonuje Polkę, wygrywa cały turniej

1 paź 2023, 12:14

W dobiegającym powoli końca sezonie tenisowym 2023 Iga Świątek przegrała 12 spotkań. Zawodniczki, które eliminowały Polkę, w większości przypadków wygrywały potem cały turniej. Do takiej sytuacji doszło aż ośmiokrotnie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WTA. Wygrane z Igą Świątek dają triumf w całym turnieju

Po nieudanym starcie w US Open Iga Świątek przyleciała do Azji, gdzie postanowiła wystartować w dwóch turniejach. Na początek wiceliderka rankingu WTA zdecydowała się zagrać w Tokio. Polka była faworytką do końcowego triumfu, ale już w ćwierćfinale pokonała ją Weronika Kudiermietowa.

Rosjanka była prawdziwą sensacją turnieju WTA 500 w Tokio. Kudiermietowa w Japonii pokonała nie tylko Polkę, ale wygrała całe zawody. W finale uległa jej faworyzowana Amerykanka Jessica Pegula. To był już ósmy przypadek w tym sezonie, kiedy to pogromczyni Igi Świątek wygrywa potem cały turniej.

Ponadto dwie zawodniczki, które wyeliminowały Polkę, dochodziły potem do finału danych zawodów. Były to Jelena Rybakina (Australian Open) oraz Lucia Bronzetti (Bad Hombourg). Tylko raz tenisistka, która pokonała Igę Świątek, od razu odpadała z turnieju w kolejnej rundzie. Była to Łotyszka Jelena Ostapenko, która przygodę z US Open 2023 zakończyła na ćwierćfinale.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WTA w Pekinie. Iga Świątek już poznała drabinkę turniejową

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA