WTA Elite Trophy: Rosolska i Jurak nieznacznie słabsze od rywalek

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:47
26 paź 2019, 15:55

Alicja Rosolska i Darija Jurak przegrały z Zhaoxuan Yang i Ying-Ying Duan w swoim drugim spotkaniu fazy grupowej turnieju WTA Elite Trophy, rozgrywanego w chińskim Zhuhai. Polka i Chorwatka przegrały po super tie-breaku 1:6, 6:1, 7:10 i tym samym zakończyły swoją przygodę z prestiżowym turniejem.

Pierwszy set nie wróżył niczego dobrego. Polsko-chorwacka para wygrała zaledwie jednego gema. Straciła dwukrotnie własne podanie, nie będą przy tym w stanie przełamać rywalek. Druga partia zaś to lustrzane odbicie seta numer 1. Tym razem to Rosolska i Jurak dwukrotnie zdobyły gema przy serwisie rywalek, wygrywając ostatecznie 6:1. O losach meczu zadecydował więc super tie-break. W nim lepsze okazały się gospodynie turnieju.

Przypomnijmy, że WTA Elite Trophy to turniej rozgrywany na halowych kortach twardych o puli nagród wynoszącej 2 419 844 dolarów amerykańskich. Grają w nim zawodniczki, który nie zakwalifikowały się do turnieju WTA Finals. W rozgrywkach deblowych wzięły udział 4 drużyny zgłoszone na podstawie rankingu, a także dwa zespoły z dzikimi kartami. Tenisistki rywalizowały w dwóch grupach po trzy zespoły. Najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają o trofeum.