WTA Finals: Kerber nie dała szans Radwańskiej

29 paź 2016, 14:55

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju WTA Finals w Singapurze. Polka przegrała w półfinale z reprezentantką Niemiec Angelique Kerber. Porażka Polki oznacza, że nie powtórzy ona swojego sukcesu z ubiegłego roku, kiedy triumfowała w całej imprezie.

Aby dojść do fazy półfinałowej, tenisistki musiały rozegrać trzy spotkania grupowe. W tej fazie turnieju lepiej poradziła sobie Kerber, która wygrała wszystkie mecze, pokonując kolejno Dominikę Cibulkovą, Simonę Halep i Madison Keys. Radwańska rozpoczęła od porażki ze Swietłaną Kuzniecową, jednak później wygrała dwa spotkania – z Hiszpanką Garbinę Muguruzą i Czeszką Karoliną Pliskovą.

Radwańska i Kerber spotkały się dziś ze sobą już po raz dwunasty w karierze. Minimalnie lepszy bilans miała Polka, która wygrała sześć spotkań. Po raz ostatni rywalizowały w ubiegłym roku w Pekinie, kiedy polska tenisistka zwyciężyła w dwóch setach. Co ciekawe, w tym roku nie doszło do bezpośredniej konfrontacji.

Początek meczu stał na bardzo wysokim poziomie. Obie tenisistki popisywały się świetnymi zagraniami. Na prowadzeniu jednak cały czas była Kerber. Do stanu 3:2 toczyła się wyrównana walka, ale od tego stanu wyraźną przewagę osiągnęła Niemka. Trenująca na co dzień w Puszczykowie tenisistka wygrała trzy kolejne gemy i premierową odsłonę 6:2.

W drugim secie ponownie zaczęło się od zaciętej, emocjonującej walki. Wydawało się, że Radwańska będzie miała w tej partii więcej do powiedzenia, ale w dalszej części ponownie to Kerber zdecydowanie górowała. Od stanu 1:1 Polka nie była w stanie wygrać już żadnego gema.

W finale rywalką Kerber będzie Słowaczka Dominika Cibulkova, która w pierwszym półfinale pokonała w trzech setach Rosjankę Swietłanę Kuzniecową.

BNP Paribas WTA Finals, Singapur (pula nagród: 7 mln $), półfinał:

Angelique Kerber, Niemcy [1] – Agnieszka Radwańska, Polska [2]  6:2, 6:1