WTA Finals: Radwańska poznała rywalkę!

Aktualizacja: 1 lis 2015, 15:18
31 paź 2015, 14:49

Petra Kvitova będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w finałowym spotkaniu turnieju WTA Finals. Czeszka pokonała w półfinale rozstawioną z numerem 3. Marię Szarapową 6:3, 7:6 [7:3].

Udział Czeszki w półfinale nie zależał tylko od niej. Podobnie jak Agnieszka Radwańska, Kvitova musiała czekać na rozstrzygnięcia meczów w Grupie Białej. W przegranym co prawda spotkaniu z Garbine Muruguzą, zdołała wygrać jednego seta, co pozwoliło jej zachować nadzieję na awans do najlepszej czwórki, a zwycięstwo Lucie Savarovej nad Angeliką Kerber tylko przypieczętowało obecność Petry w 1/2 finału.

Od pierwszych momentów sobotniego półfinału, widać było, że Petra Kvitova postawiła wszystko na jedną kartę, nie dając szans będącej w słabej dyspozycji Marii Szarapowej. Rosjanka popełniła zbyt wiele błędów żeby marzyć o zwycięstwie w pierwszym secie i uległa przegrywając 3:6.

W drugiej partii oglądaliśmy prawdziwą pogoń Czeszki! Wprawdzie Szarapowa powstała jak feniks z popiołu i prowadziła już 5:1 ale rozstawiona z numerem 4. zawodniczka zdołała odrobić stratę wygrywając w tie breaku 7:6 (7:3), zapewniając sobie tym samym udział w finale.

Finał turnieju WTA Finals w Singapurze z udziałem Agnieszki Radwańskiej i Petry Kvitovej odbędzie się w niedziele o godzinie 11:30 czasu polskiego.