Strona główna Tenis WTA Finals: Zwycięstwo Radwańskiej, krakowianka pozostaje w walce o półfinał

WTA Finals: Zwycięstwo Radwańskiej, krakowianka pozostaje w walce o półfinał

0

Broniąca mistrzowskiego tytułu WTA Finals, Agnieszka Radwańska odniosła premierowe zwycięstwo w Grupie Białej, przedłużając swoje szanse na awans do półfinału imprezy. Polka pozostawiła dziś w pokonanym polu mistrzynię tegorocznego Roland Garros, Hiszpankę Garbine Muguruzę, pozbawiając ją szans na wyjście z grupy.

Od ostatniej potyczki pomiędzy Polką, a Hiszpanką minął równy rok, bowiem w ubiegłym sezonie panie stoczyły bój o finał WTA Finals. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy drogi obu tenisistek się jednak nie skrzyżowały, aż do dziś. Na otwarcie tegorocznych zmagań grupowych zarówno Radwańska, jak i Muguruza zaznały porażki 1-2. Dla obu dzisiejsze spotkanie było więc meczem o pozostanie w walce o półfinał.

Ósma konfrontacja obrończyni singapurskiego tytułu z tegoroczną mistrzynią Roland Garros (w dotychczasowym bilansie 4-3 prowadziła Hiszpanka) rozpoczęła się po myśli biało-czerwonej. Agnieszka otworzyła mecz serwisem i dzięki pomocy rywalki zapisała go na swym koncie bez straty punktu. Muguruza swego pierwszego gema serwisowego wygrała, lecz po kolejnej pewnej rozgrywce krakowianki (ta straciła punkt) skapitulowała. Tenisistka z Caracas odpowiedziała rebreakiem, ale kolejna seria błędów nie pozwoliła jej wyrównać. Od stanu 2-4 Garbine złapała jednak swój rytm i wygrała 3 kolejne gemy. Szanse zamknięcia seta własnym podaniem w 10. gemie Radwańska wybiła jej błyskawicznie – od razu wypracowała 3 break pointy, a na przełamanie zamieniła drugiego z nich. O losach partii zadecydował tie-break, w którym od stanu 1-1 na korcie karty rozdawała już tylko najlepsza polska tenisistka. Sześć kolejnych punktów, a co za tym idzie set, powędrował na konto Isi.

Sinusoidę z obu stron mogliśmy też zaobserwować w 2. odsłonie. Przeplatająca agresywne zagrania prostymi błędami Hiszpanka odebrała Radwańskiej serwis już w 2. gemie, ale na więcej krakowianka jej nie pozwoliła, a kluczem do sukcesu okazało się ciągłe wywieranie presji na rywalce. Urwała ona jeszcze co prawda gema na 3-2, ale było to już jej ostatnie prowadzenie w spotkaniu. Zrezygnowana końcówkę odpuściła i to nasza reprezentantka mogła się cieszyć z premierowej wygranej w grupie.

BNP Paribas WTA Finals, Singapur, WTA Finals (pula nagród: 7 mln $), mecz fazy grupowej:

Agnieszka Radwańska, Polska [2] – Garbine Muguruza, Hiszpania [5] 7:6(1), 6:3

Komentarze