WTA Guadalajara. Fręch odpada w 2. rundzie, nie wykorzystała 6 piłek setowych

20 wrz 2023, 07:47

Magdalena Fręch zakończyła udział w turnieju WTA 1000 w Guadalajarze na drugiej rundzie. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach z wyżej notowaną Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową, choć w obu partiach miała łącznie sześć piłek setowych. Nie zdołała wygrać ani jednej.

Fręch przegrywa po zaciętym meczu

Zmagania w turnieju WTA 1000 w Guadalajarze rozpoczęły się dla polskiej tenisistki bardzo dobrze. Fręch zrewanżowała się Kolumbijce Camilli Osorio za porażkę zaledwie sprzed tygodnia z San Diego i ograła ją 6:1, 6:2, pewnie awansując do drugiej rundy.

Tym razem przed Polką stało trudniejsze zadanie, bowiem jej rywalką była finalistka sierpniowego turnieju WTA 250 w Cleveland Jekatierina Aleksandrowa (20. WTA). W pierwszym secie nasza tenisistka nie wykorzystała czterech piłek setowych przy stanie 5:4, a o losach partii decydował tie-break. W nim lepsza była Rosjanka, która wygrała 7:4.

Drugi set miał kilka faz. Najpierw Fręch szybko wyszła na prowadzenie 2:0, ale później dała się dwukrotnie przełamać i przegrywała 2:4. Polka zdołała doprowadzić do wyrównania, a ostatecznie o losach seta ponownie decydował tie-break. Nasza zawodniczka ponownie miała dwie piłki setowe, lecz i tym razem ich nie wykorzystała. Aleksandrowa zwyciężyła 10:8 i cały mecz 2:0.

Magdalena Fręch (66. WTA) vs Jekatierina Aleksandrowa (20. WTA) 6:7(4), 6:7(8)

Do trzeciej rundy zmagań w Guadalajarze awansowała więc Aleksandrowa. Jej kolejną przeciwniczką będzie Amerykanka Caroline Dolehide, która w trzech setach (6:3, 4:6, 6:1) wygrała ze swoją rodaczką Sachią Vickery.