Świetny mecz Katarzyny Kawy. Ponownie ograła wyżej notowaną tenisistkę

19 wrz 2023, 12:22

Katarzyna Kawa po raz kolejny w ostatnich dniach pokazała się ze świetnej strony w rywalizacji z wyżej notowaną rywalką. Po wygranej nad Anną Karoliną Schmiedlovą w Ljubljanie, tym razem polska tenisistka pokonała Łotyszkę Darję Semenistaję w pierwszej rundzie turnieju WTA 125 w Parmie.

Świetny mecz Katarzyny Kawy

Katarzyna Kawa rozpoczęła zmagania w turnieju we włoskiej Parmie od starcia w kwalifikacjach do głównej drabinki z Rosjanką Iriną Chromaczową (371. WTA). Polka nie dała rywalce większych szans i po sześciokrotnym przełamaniu w obu setach wygrała z nią 6:3, 6:3.

W pierwszej rundzie przed naszą tenisistką stało trudniejsze zadanie, bowiem mierzyła się z wyżej rozstawioną Darją Semenistają z Łotwy (132. WTA). W pierwszym secie Kawa pokazała się ze znakomitej strony – wyszła na prowadzenie 4:0 i choć rywalka wygrała piątego gema, później Polka dopięła swego i triumfowała 6:1 po trzeciej piłce setowej.

Drugi set nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Kawy – dała się przełamać, ale po chwili zrewanżowała się rywalce tym samym. Po trzech kolejnych, wyrównanych gemach, nasza tenisistka dwukrotnie z rzędu wygrała przy serwisie Łotyszki, dzięki czemu wygrała 6:3.

Katarzyna Kawa (246. WTA) vs Darja Semenistaja (132. WTA) 6:1, 6:3

Pełniąca rolę kwalifikantki Katarzyna Kawa awansowała tym samym do drugiej rundy. Jej kolejną rywalką będzie Hiszpanka Aliona Bolsova Zadoinov (115. WTA).

WTA Guadalajara. Świetny mecz Magdaleny Fręch na start turnieju

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA