WTA Guangzhou. Bezradna Linette przegrywa w finale

23 wrz 2023, 13:38

Magda Linette nie wygrała pierwszego w tym sezonie turnieju z cyklu WTA. Polska tenisistka przegrała 0:6, 2:6 z Chinką Xiyu Wang w finale WTA 250 w Guangzhou. Pomimo wyraźnej porażki, nasza tenisistka jak najbardziej może być zadowolona ze swojej postawy.

Linette przegrała w finale

Zarówno Polka, jak i Chinka udanie przeszły etap półfinałów. Linette po świetnym spotkaniu pokonała Julię Putincewą 6:2, 6:3, natomiast Xiyu Wang uporała się z Belgijką Greet Minnen, pokonując ją 6:3, 6:4. Za naszą tenisistką przemawiała także historia – w jedynym jak dotąd ich starciu (Hua Hin w 2020 roku) Linette wygrała 2:1.

Pierwszy set finałowego starcia przebiegł totalnie pod dyktando chińskiej tenisistki. Po pierwszym zaciętym gemie, w którym Wang przełamała Linette, polska tenisistka nie była w stanie odpowiedzieć na świetną grę rywalki. Chinka wygrała pięć kolejnych gemów i po drugiej piłce setowej wygrała 6:0.

W drugim secie Linette goniła wynik od stanu 0:2. Po doprowadzeniu do remisu wydawało się, że Polka zyska pewność siebie, ale Wang była tego dnia świetnie dysponowana. Wygrała cztery kolejne gemy i ostatecznie całego seta 6:2, zasłużenie sięgając po tytuł w Guangzhou.

Magda Linette (27. WTA) vs Xiyu Wang (88. WTA) 0:6, 2:6

Pomimo porażki w finale, Linette może być zadowolona ze swojej postawy w Guangzhou. Był to dla niej pierwszy finał turnieju WTA od września 2022 roku, kiedy to w indyjskim Ćennaj przegrała 6:4, 3:6, 4:6 z Lindą Fruhvirtovą.