WTA Hamburg: Porażki Kubota i Fyrstenberga

14 lip 2016, 18:25

Łukasz Kubot i Mariusz Fyrstenberg odpadli z tenisowego turnieju ATP w Hamburgu. Kubot w parze z Austriakiem Alexandrem Peyą przegrali z parą Jonathan Erlich/Guillermo Duran, natomiast Fyrstenberg wraz z Brytyczyjkiem Colinem Flemingiem ulegli duetowi Daniel Nestor/Aisam Ul-Haq Qureshi.

Zarówno Kubot i Peya, jak i Fyrstenberg z Flemingiem wygrali już w Hamburgu po jednym meczu. Polsko-austriacka para, która w Hamburgu była najwyżej rozstawiona, łatwo pokonała niemieckich braci Alexandra i Mischę Zverev, natomiast polsko-brytyjski duet okazał się lepszy od Hiszpana Nicolasa Almagro i Argentyńczyka Maximo Gonzaleza.

Jako pierwsi na kort wyszli Kubot i Peya, którzy rywalizowali w czwartek z Argentyńczykiem Guillermo Duranem oraz Izraelczykiem Jonathanem Erlichem. Niespodziewanie to argentyńsko-izraelska para zdominowała pierwszego seta, którego wygrała do 2. Drugi set dobrze rozpoczęli Polak i Austriak, którzy przy pierwszej okazji przełamali serwis rywali. Rywale zdołali jednak odrobić straty w końcówce seta i doprowadzili do tiebreaka, w którym wygrali do 2.

Nieco później swój mecz rozpoczęli Fyrstenberg i Fleming, którzy mierzyli się z Kanadyjskim weteranem Danielem Nestorem oraz Pakistańczykiem Aisamem Ul-Haq Qureshim. W premierowej odsłonie Kanadyjczyk i Pakistańczyk dwukrotnie przełamali Polaka i Brytyjczyka i pewnie wygrali do 3. W drugim secie o jeden “break” lepsi byli Fyrstenberg i Fleming. W supertierbeaku zdecydowana przewaga była po stronie Nestora i Qureshiego, którzy wygrali do 2.

German Tennis Championhips, Hamburg, Niemcy, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,388,830 $), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Alexander Peya [1] – Jonathan Erlich/Guillermo Duran 2:6, 6:7

Mariusz Fyrstenberg/Colin Fleming – Daniel Nestor/Aisam Ul-Haq Qureshi 3:6, 6:4, 2:10