WTA Hiroshima: Kapitalny mecz Linette, porażka drugiej Polki

11 wrz 2018, 13:26

Kapitalne otwarcie turnieju WTA w japońskiej Hiroshimie zaliczyła polska rakieta nr 2 – Magda Linette. Poznanianka bardzo pewnie w dwóch setach pokonała Szwedkę Johannę Larsson. Mniej szczęścia miała jednak druga nasza przedstawicielka, Magdalena Fręch, która musiała uznać wyższość turniejowej “1”.

Jako pierwsza na kort wyszła Linette, która nadspodziewanie łatwo uporała się ze znajdującą się zaledwie dwie pozycje niżej w rankingu rywalkom. O ile w pierwszym secie mieliśmy na korcie trochę walki, a poznanianka przy stanie 5:3 przegrała swoje podanie i niepotrzebnie skomplikowała sobie sytuację, to po chwili odrobiła stratę podania i wygrała pierwszego seta do czterech.

Druga odsłona była już bez większej historii. 68. rakieta świata prowadziła od samego początku pewnie wygrywając swoje gemu. Do świetnej gry przy swoim podaniu dołożyła jeszcze dwa przełamania przy stanie 2:1 i 4:1 ostatecznie wygrywając całego seta do jednego i cały mecz 6:4, 6:1.

Nieco mniej szczęścia miała Magdalena Fręch, która trafiła na rozstawioną z numerem 1 Chinkę Shuai Zhang. Pierwszy set to było świetne widowisko z obu stron. Najpierw Chinka przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie 3:1, po chwili to nasza zawodniczka odpowiedziała i doprowadziła szybko do wyrównania. Taki stan utrzymywał się do stanu 5:5, kiedy to ponownie błysnęła Zhang, przełamała Fręch, po chwili wygrała swoje podanie i całego seta do pięciu.

Drugą odsłonę 141. rakieta na świecie rozpoczęła bardzo słabo bo od razu od straty podania. Przy stanie 1:3 Fręch ponownie przegrała swoje podanie i stało się jasne, że to spotkanie zbliża się do końca. Polka było stać jeszcze na zryw i dwa przełamania, ale do samego końca nie wygrała już swojego podania musząc uznać wyższość rywalki, która wygrała do pięciu i trzech.

W kolejnej rundzie Linette zagra ze Słowenką Tamarą Zidansek, z kolei pogromczyni Fręch zmierzy się z Amadną Anisimową, która w kwalifikacjach wyeliminowała powracającą na kort Urszulę Radwańską.