WTA Hobart: Magda Linette lepsza od doświadczanej Rosjanki

Aktualizacja: 18 sty 2023, 10:44
13 sty 2020, 11:00

Magda Linette pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową w I rundzie turnieju w Hobart. Dla polskiej tenisistki było to pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Sklasyfikowana na 43. miejscu w rankingu WTA Linette była stawiana w roli faworytki w spotkaniu z doświadczoną Rosjanką (WTA 53). Mecz nie rozpoczął się po myśli Poznaniaczki, która już w trzecim gemie stracił własne podanie. Polka stratę odrobiła w ósmym gemie gdy przełamała Kuzniecową. O ostatecznej wygranej Polki zdecydował tie break wygrany 7:2.

Drugi set podobnie jak pierwszy rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Kuzniecowej i prowadzenia 3:0. W dalszej części spotkania Rosjanka popełniała coraz więcej błędów, a Linette rozkręcała się z minuty na minute czego efektem były dwa przełamania w wykonaniu polskiej tenisistki. W dziesiątym gemie Polka zaczęła popełniać błędy i przegrała gema przy własnym serwisie. O zwycięstwie podobnie jak w pierwszym secie zdecydował tie break w którym lepsza okazała się tenisistka z Poznania.