WTA Hobart: Magda Linette żegna się z turniejem

Aktualizacja: 16 sty 2023, 12:03
15 sty 2020, 07:09

Magda Linette przegrała w II rundzie turnieju w Hobart z Amerykanką Lauren Davis.

Polka, która jest sklasyfikowana na 43. miejscu w rankingu WTA była faworytką spotkania z Davis (WTA 65). Polka w przeszłości dwukrotnie mierzyła się z amerykańską tenisistką i dwukrotnie z kortu schodziła jako przegrana.

Na początku spotkania Polka mogła przełamać rywalkę jednak nie wykorzystała dwóch break pointów. To co nie udało się Linette udało się jej rywalce, która przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie (4:3). W kolejnym gemie Linette odrobiła straty i doprowadziła do remisu jednak kolejne dwa gemy padły łupem rywalki i to ona wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugim secie już w trzecim gemie Linette, która grała słabo straciła własne podanie. Poznanianka jednak odrobiła stratę i doprowadziła do remisu by podobnie jak w pierwszym secie przegrać dwa gemy z rzędu i ostatecznie całego seta.