WTA Hobart: Niespodziewana porażka Magdy Linette

9 sty 2019, 18:31

Magda Linetty pomimo prowadzeni 5:3 w trzecim secie przegrała z Belgijką Greet Minnen i zakończyła swoją przygodę na II rundzie turnieju WTA International w Hobart.

Polska tenisistka była faworytką w spotkaniu przeciwko Minnen (WTA 346). Pierwszy set to absolutna dominacja Belgijki, która oddała Polsce jednego gema zwyciężając pewnie 6:1. W drugim secie Linetty przebudziła się, a Minnen nie potrafiła sobie poradzić z dobrze serwującą Polkom. Ostatecznie zwyciężyła 6:4 doprowadzając w meczu do remisu. W decydującej odsłonie reprezentantka Polski prowadziła już 5:3 i gdy wydawało się że zwycięstwo jest pewne stało się coś niesamowitego. Polka przegrała przy serwisie rywalki i oddała również swój serwis co doprowadziło do tie breaka. Niestety Linetty nie potrafiła pozbierać się w samej końcówce i to niżej sklasyfikowana rywalka cieszyła się ze zwycięstwa.

Greet Minnen – Magda Linette 6:1, 4:6, 7:6(3)