WTA Hong Kong: Agnieszka Radwańska przegrywa z Samanthą Stosur i kończy sezon

11 paź 2017, 16:08

Agnieszka Radwańska przegrała z Samanthą Stosur 6:3 4:6 0:6 w meczu drugiej rundy turnieju WTA International w Hong Kongu. Tym samym najlepsza polska tenisistka zakończyła swe występy w tegorocznym sezonie.

Środowy pojedynek między Polką i Australijką był piątym pojedynkiem między obiema tenisistkami. Dotychczasowy bilans był korzystny dla finalistki US Open 2011 – Samanthy Stosur. Jednak ostatni pojedynek obie tenisistki stoczyły w 2013 roku.

Pierwsza partia środowego spotkania rozpoczęła się od kłopotów Polki, która dwukrotnie musiała się bronić w pierwszym gemie przed utratą własnego podania. Dzięki agresywnej grze z forhandu Radwańska najpierw zażegnała niebezpieczeństwo, a następnie uzyskała przewagę wychodząc na prowadzenie 4:2. Uzyskanego przełamania nie oddała do końca partii kończąc ją w dziewiątym gemie.

Początek drugiego seta to wciąż przewaga polskiej tenisistki. Australijka starała się grać mocno, agresywnie, ale brakowało jej regularności. Sprawiło to,że Radwańska zdołała odebrać serwis Stosur w trzecim gemie. Wtedy nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Australijka opanowała swoją grę, odrobiła stratę podania i zaczęła przeważać na korcie centralnym w Hong Kongu. Radwańska starała się dotrzymywać kroku rywalce, ale w decydujących momentach zawodził ją serwis. Doprowadziło to do wyrównania stanu rywalizacji w meczu i losach spotkania miał zadecydować set numer trzy.

Decydująca partia okazała się widowiskiem jednostronnym. Grająca bez pomysłu i bez zaangażowania Polka stanowiła jedynie tło dla agresywnie i ostro grającej Australijki. Stosur w trzecim secie nie oddała Radwańskiej nawet gema i po blisko dwóch godzinach gry mogła się cieszyć z awansu do trzeciej rundy turnieju Prudential Hong Kong Tennis Open.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)