Strona główna Tenis WTA Hong Kong: Agnieszka Radwańska przegrywa z Samanthą Stosur i kończy sezon

WTA Hong Kong: Agnieszka Radwańska przegrywa z Samanthą Stosur i kończy sezon

0
Fot. zimbio.com

Agnieszka Radwańska przegrała z Samanthą Stosur 6:3 4:6 0:6 w meczu drugiej rundy turnieju WTA International w Hong Kongu. Tym samym najlepsza polska tenisistka zakończyła swe występy w tegorocznym sezonie.

Środowy pojedynek między Polką i Australijką był piątym pojedynkiem między obiema tenisistkami. Dotychczasowy bilans był korzystny dla finalistki US Open 2011 – Samanthy Stosur. Jednak ostatni pojedynek obie tenisistki stoczyły w 2013 roku.

Pierwsza partia środowego spotkania rozpoczęła się od kłopotów Polki, która dwukrotnie musiała się bronić w pierwszym gemie przed utratą własnego podania. Dzięki agresywnej grze z forhandu Radwańska najpierw zażegnała niebezpieczeństwo, a następnie uzyskała przewagę wychodząc na prowadzenie 4:2. Uzyskanego przełamania nie oddała do końca partii kończąc ją w dziewiątym gemie.

Początek drugiego seta to wciąż przewaga polskiej tenisistki. Australijka starała się grać mocno, agresywnie, ale brakowało jej regularności. Sprawiło to,że Radwańska zdołała odebrać serwis Stosur w trzecim gemie. Wtedy nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Australijka opanowała swoją grę, odrobiła stratę podania i zaczęła przeważać na korcie centralnym w Hong Kongu. Radwańska starała się dotrzymywać kroku rywalce, ale w decydujących momentach zawodził ją serwis. Doprowadziło to do wyrównania stanu rywalizacji w meczu i losach spotkania miał zadecydować set numer trzy.

Decydująca partia okazała się widowiskiem jednostronnym. Grająca bez pomysłu i bez zaangażowania Polka stanowiła jedynie tło dla agresywnie i ostro grającej Australijki. Stosur w trzecim secie nie oddała Radwańskiej nawet gema i po blisko dwóch godzinach gry mogła się cieszyć z awansu do trzeciej rundy turnieju Prudential Hong Kong Tennis Open.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
II runda gry pojedynczej kobiet

Samantha Stosur (Australia) – Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 3:6, 6:4, 6:0

Komentarze