WTA Hua Hin: Drugie zwycięstwo Linette!

31 sty 2019, 16:53

Po niemal dwuipółgodzinnej walce Magda Linette pokonała Rumunkę Monicę Niculescu 4:6, 6:3, 6:2 i zagra w ćwierćfinale Thailand Open 2019!

Przed meczem w roli faworytki częściej stawiana była 31-letnia Rumunka, która w 1 rundzie wygrała z turniejową “trójką” Hsieh Su-Wei. Za nią przemawiał też jej bezpośredni pojedynek z Magdą, wprawdzie rozegrany aż 4 lata temu, ale jednak wygrany przez Niculescu 6:1, 6:0.

Z początku prognozy wydawały się słuszne, bo pierwsze 4 gemy padły na konto Rumunki. Po pierwszym wygranym gemie przez Polkę, mecz stał się jednak bardziej wyrównany. Magda zdołała odrobić jedno przełamanie, ale na uratowanie seta było już za późno.

Drugi set również nie zaczął się dobrze dla poznanianki. Od razu straciła podanie, jednak chwilę później sama odebrała serwis rywalce. Od stanu 3:2 dla Polki mieliśmy aż 3 breaki pod rząd, w tym 2 na korzyść Linette i cały set zakończył się wynikiem 6:3.

W decydującej partii przełamywała już tylko Linette. Kluczowe okazały się gemy przy stanie 1:1 oraz 2:4. Przy swoim podaniu Polka straciła zaledwie 4 punkty i pewnie wygrała 6:2.

W ćwierćfinale Magda zmierzy się z 24-letnią Chinką Wang Yafan. Jeśli wygra, w półfinale może zagrać z turniejową “jedynką” Garbine Muguruzą.

Magda Linette – Monica Niculescu 4:6, 6:3, 6:2