WTA Hua Hin: Finał nie dla Linette

2 lut 2019, 15:14

Magda Linette na półfinale zakończyła swój udział w turnieju Thailand Open 2019, przegrywając z rozstawioną z numerem 8 Ukrainką Dayaną Yastremską 4:6, 3:6.

Już pierwszy gem meczu mógł się rozpocząć od przełamania serwisu Yastremskiej. Polka nie wykorzystała jednak dwóch szans i przegrała gema. Od tamtego czasu do stanu 3:3 obie tenisistki łatwo wygrywały swoje podania. Wtedy zaczął padać deszcz i nastąpiła kilkunastominutowa przerwa. Po powrocie na kort mieliśmy małe “deja vu” z pierwszego gema – Linette znów nie wykorzystała dwóch breakpointów. Decydujący okazał się dziesiąty gem, w którym Ukrainka dokonała jedynego przełamania i wygrała seta 6:4.

Druga partia zaczęła się od dwóch przełamań z obu stron. Najpierw Linette wreszcie przełamała rywalkę, ale chwilę później sama przegrała swój serwis do 0. W czwartym i szóstym gemie szanse na breaka miała Ukrainka, ale Polka dwukrotnie wychodziła z opresji. Ta sztuka nie udała jej się już przy stanie 4:3 – do 30 przegrała swój gem serwisowy. Yastremska przypieczętowała swój awans do finału wygrywając serwis do 15.

W niedzielnym finale 18-letnia Ukrainka zagra z Chorwatką Ajlą Tomljanović.

Dayana Yastremska – Magda Linette 6:4, 6:3