WTA Hua Hin: Magda Linette pokonuje Priscille Hon!

28 sty 2019, 16:38
Magda Linette po trzysetowym boju z Australijką Priscillą Hon znalazła się w II rundzie zawodów WTA International na kortach twardych w Hua Hin. Polka może jednak stracić miejsce w Top 100 rankingu WTA.

W pierwszym secie 20-letnia Australijka nie pokazała dobrego tenisa. Kompletnie nie radziła sobie w wymianach, sporo ryzykowała, ale nie przynosiło to zamierzonego efektu. Duża liczba niewymuszonych błędów przełożyła się na wynik. Linette przełamała już w gemie otwarcia. Potem obroniła się przed stratą podania i zdobyła breaka na 4:1.

Już po pierwszej partii Hon poprosiła o wizytę trenera. Odpowiednio umotywowana wróciła na kort i z nadzieją zaczęła drugiego seta. Tym razem role się odwróciły. Tenisistka z Brisbane  przejęła inicjatywę w wymianach i przede wszystkim rzadko się myliła. Linette dała się zaskoczyć i przegrała od stanu 1:0 pięć kolejnych gemów. Potem obroniła przy własnym serwisie piłkę setową, ale po zmianie stron Australijka dopieła swego i zakończyła odsłonę asem.
Linette przełamała się w trzecim secie i co najważniejsze poszła za ciosem. Nasza tenisistka dołożyła breaka w czwartym gemie, dzięki czemu uzyskała trzygemowe prowadzenie. Przy stanie 5:2 ponownie przycisnęła przy podaniu Australijki i wypracowała dwie piłki meczowe. Po wykorzystaniu drugiej okazji zwyciężyła w pojedynku 6:1, 2:6, 6:2.