WTA Hua Hin: Magda Linette powalczy o półfinał

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:42
13 lut 2020, 20:57

Magda Linette pokonała Chinkę Shuai Peng i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Hua Hin.

Pierwszy set był bardzo wyrównany jednak to Chinka lepiej weszła w spotkanie i rozpoczęła je od prowadzenia 3:1. Polka w siódmym gemie ponownie została przełamana jednak szybko nadrobiła stratę. W końcówce spotkania reprezentantka Chiń prowadziła już 40:0 i była bardzo blisko doprowadzenia do wyrównania jednak Linette doprowadziła do wyrównania, a następnie wykorzystała drugą piłkę setową i zwyciężyła 7:5.

W drugim secie sklasyfikowana na 42. miejscu w rankingu WTA Polka nie dała szans rywalce i zwyciężyła 6:1 zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinału.

W walce o półfinał Linette zagra z 18-letnią Chinką Xiyu Wang, która sklasyfikowana jest na 134. miejscu w rankingu WTA.