WTA Hua Hin: Tryumf Magdy Linette!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:52
16 lut 2020, 13:09

Magda Linette wygrała turniej WTA International w Hua Hin! Polka pokonała w finale Leonie Kueng 6:3, 6:2 i mogła cieszyć się z drugiego tytułu w rozgrywkach tej rangi.

W pierwszym secie Polka znakomicie prezentowała się głównie podczas własnego podania. W gemach serwisowych pozwoliła rywalce na zdobycie zaledwie 6 punktów. Wykorzystała przy tym jeden z czterech break point’ów w gemie numer 6. Jedyne przełamanie w secie pozwoliło na przechylenie szali zwycięstwa na korzyść Linette.

Drugi set miał nieco inny przebieg. Już w pierwszym gemie reprezentantka Polski przełamała do 0 serwis 19-letniej Szwajcarki. W czwartej odsłonie seta Kueng miała szanse powrócić do rywalizacji – pojawił się bowiem break point na jej korzyść, na szczęście niewykorzystany. Takie sytuacje najczęściej się mszczą. Tak było i tym razem – Polka ponownie zdobyła gema przy serwisie rywalki w piątym gemie, wychodząc na prowadzenie 4:1. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic nadzwyczajnego. Po godzinie i 17 minutach walki Magda Linette mogła cieszyć się ze zwycięstwa w finale i tym samym – w całym turnieju.

Polka w poniedziałek awansuje na 33 miejsce w rankingu WTA. To najwyższa pozycja w karierze 28-letniej zawodniczki.